Religia:
Zajęcia rozpoczęły się od powitania wszystkich dzieci w kręgu. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę powitalną, a następnie dzieci uczestniczyły w krótkiej modlitwie. W trakcie lekcji omówiliśmy temat męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu, podkreślając Jego miłość do ludzi i znaczenie ofiary, jaką złożył za nasze grzechy. Dzieci wypowiadały się na temat tego, czym jest krzyż i dlaczego jest ważny dla chrześcijan.
Następnie wykonaliśmy zadania z podręcznika „Świat dziecka Bożego” – str. 51, które pomogły dzieciom lepiej zrozumieć omawianą treść. Zajęcia przebiegały w atmosferze skupienia i refleksji, odpowiedniej do tematu.
Język polski:
Temat: Pani Wiosna
Dzieci rozmawiały o oznakach kalendarzowej wiosny: powrotach ptaków, pierwszych kwiatach, pisklętach i króliczkach. Analizowały ilustrację Pani Wiosny, opisując jej kolorową sukienkę.
Omówiliśmy treści z podręcznika „Maja uczy i bawi” cz. 2 (str. 52–54) oraz wykonaliśmy zadania z cz. 1 (str. 55–56). Dzieci poznały literę „W”, szukały wyrazów z tą literą i próbowały ją pisać.
Zadanie domowe:
Proszę o wykonanie zadań z podręcznika „Maja uczy i bawi” cz.2, str. 57.
Proszę dodatkowo ćwiczyć piosenkę “Bocian”
Bocian
Bociek, bociek leci!
Dalej, żywo, dzieci!
Kto bociana w lot wyścignie,
Temu kasza nie ostygnie.
Kle, kle, kle, kle, kle!
Bociek dziobem klaska:
— Wyjdźcież, jeśli łaska!
Niech zobaczę, niech powitam,
Niech o zdrowie się zapytam.
Kle, kle, kle, kle, kle!
— A ty, boćku stary,
Piórek masz do pary;
Żaby je liczyły w błocie,
Naliczyły cztery krocie.
Kle, kle, kle, kle, kle!
Nim skończyły liczyć,
Już je zaczął ćwiczyć.
— Oj, bocianie, miły panie,
Miejże dla nas zmiłowanie!
Kle, kle, kle, kle, kle!
Biblioteka szkolna
Uczniowie regularnie odwiedzają szkolną bibliotekę. Prosimy Państwa o przypominanie i zachęcanie uczniów do czytania po polsku. Zachęcamy, aby uczniowie czytali po polsku przynajmniej 2 razy po 20 min. w tygodniu.
Po przeczytaniu wypożyczonej książki, uczniowie mogą wypełnić metryczkę:
Formularze