Zadanie domowe na 5 padziernika

Str. 8 dokończyć ćw. 1 .
Bardzo proszę nauczyć się czytać  rozważań do radosnych tajemnic Różańca  Świętego. Uczniowe zostali przypisani do czytania rozważań oraz do odmawiania poszczególnych części Różańca Świętego.
Załącznik poniżej.
W najbliższą sobotę nasza klasa będzie prowadziła Modlitwę  Różańca Świętego w kościele.

J. Polski
Przeczytaj opowiadanie pt.” Strugane Ptaszki ”  (Szukajmy w   sobie talentów) str. 16-17.
Odpowiedź na pytanie 9 a,b,c, str.17
Ćw. 2 i 3 str.18
Odpowiedzi bardzo proszę zapisać do zeszytu. Uprzejmie proszę, aby nie pisać w podręczniku!

Gramatyka

Str. 13, ćw. 8
Str. 17 , ćw. 11i12
Dla nieobecnych
str.6-10 , Ćw.1-5,

Ostani Jagiellonowie .
Proszę napisać życiorys patrona naszej szkoły św. Kazimierza Królewicza. (10-15 zdań)
Zadanie zapisujemy do zeszytu.

Przypominam o czytaniu w  języku polskim dwa razy w tygodniu po 20 min.

Gdy bedziemy odmawiali  Tajemnice Radosne , otwórzmy nasze serca na radość i nadzieję, które przynoszą te wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Te tajemnice, zaczynając od Zwiastowania aż do Odnalezienia Jezusa w świątyni, przypominają nam o cudzie narodzin i wczesnym życiu Chrystusa. Niech nasza modlitwa odzwierciedla wdzięczność za Jego obecność w naszym świecie.

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Amen.

Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana Naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.Amen.

***Gabriel

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszeni, ale nas zbaw ode Złego. Amen

***Franek

1.Zdrowaś Maryjo, łaski pełna ,Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
2.Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
3.Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

***Olivia

1 x Ojcze nasz,
10 x Zdrowaś Maryjo,
1 x Chwała Ojcu.

Różaniec

Tajemnice Radosne

TAJEMNICA PIERWSZA (RADOSNA) ZWIASTOWANIE MARYI

1.Tajemnica pierwsza:

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus (Łk 1, 31).

Kierując się pragnieniem całkowitego oddania, polecam Ci, Jezu, w tej tajemnicy moje ciało. Niech staje się we mnie ciałem i napełnia Duchem, który uświęca. Maryja umocniona mocą Najwyższego czyni ze swojego ciała chodzące tabernakulum. Staje się świątynią, w której mieszka Syn Boży. Niech zawsze pamiętam o tym, że ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała.

*** Julianna

TAJEMNICA DRUGA (RADOSNA) NAWIEDZENIE ŚWIĘTEJ ELŻBIETY

2.Tajemnica druga

Nawiedzenie Świętej Elżbiety

Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana (Łk 1, 45).

Jezu, Pomóż mi zawsze okazywać innym takie uczucia, które będą budowały, a nie niszczyły. Jezu, pozwól mi dla moich braci i sióstr mieć zawsze dobroć i miłosierdzie.

*** Julian

TAJEMNICA TRZECIA (RADOSNA) NARODZENIE PANA JEZUSA
3.Tajemnica trzecia

Narodzenie Pana Jezusa

Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli (Łk 2, 14).

Jezu, oddaję Ci moją wolę i pragnę, aby zawsze skłaniała mnie ku dobru. Pozwól mi zawsze usłyszeć dobre natchnienia i głos sumienia. Pozwól, aby moja wola nie słabła pod naporem pokusy i cierpienia.

***Mia

TAJEMNICA CZWARTA (RADOSNA) OFIAROWANIE PANA JEZUSA W ŚWIĄTYNI

4.Tajemnica czwarta

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni

Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów (Łk 2, 30–31).

Jezu, oddaję Ci moją pamięć, a co za tym idzie, całą historię mojego życia, którą w niej przechowuję. Niech nie będzie ona dla mnie bagażem w chodzeniu za Tobą, ale świadectwem, że w każdym momencie mojego życia – nawet w trudnym i bolesnym – Ty także byłeś obecny.

*** David

TAJEMNICA PIĄTA (RADOSNA) ODNALEZIENIE PANA JEZUSA W ŚWIĄTYNI

5. Tajemnica piata

Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania (Łk 2, 46).

Jezu, oddaję Ci mój rozum, aby nie prowadził mnie na manowce mojego myślenia, ale odkrywał prawdę ukrytą w Twoim słowie i całym stworzeniu. Niech będzie światłem, które przybliża mnie do Ciebie.

*** Emilia